خانه / خرما / خرما زاهدی اهواز استان خوزستان

خرما زاهدی اهواز استان خوزستان

آیا با شهرستان هایی که در تولید خرما زاهدی سهیم هستند آشنایی دارید؟ آیا می دانید بیش از چندین هزار درخت نخل در شهرستان اهواز وجود دارد؟ شهرستان اهواز در استان خوزستان یکی از مناطق مطلوب برای کشت و برداشت خرما زاهدی به شمار می رود.

شهرستان اهواز که در استان خوزستان واقع شده است یکی از شهرستان های معروف در کشت خرما به حساب می آید. این شهرستان با دارا بودن بیش از چندین هزار اصله درخت نخل یکی از مناطق فعال در زمینه تولید خرما به شمار می رود که میزان تولید خرمای آن چیزی در حدود بیست و هشت هزار تن در سال است و از این رو نقش عمده ای در صادرات نیز از آن خود کرده است.
خرما زاهدی که از برداشت بالایی در شهرستان اهواز برخوردار است، نوعی خرما از دسته ی خرما های خشک است که محصولی بسیار مقرون به صرفه و خوب برای مصارف داخلی، فروش، و صادرات به شمار می رود.
خرما زاهدی خشک که به قصب نیز معروف است شکلی بیضی مانند دارد با رنگی قهوه ای متمایل به قرمز در یک طرف و قهوه ای مایل به کرمی در سمت دیگر.

خرما زاهدی استان خوزستان
خرما زاهدی

خرما زاهدی اهواز به علت مرغوبیت در شکل و طعم کاربرد های فراوانی دارد نظیر تولید الکل و سرکه و صادرات به کشور های همسایه و همچنین کشور های اروپایی. خرما زاهدی به دلیل خشکی، گزینه ی خوبی برای انبار داری است از این رو دچار کمترین آسیب و خراب شدگی در طول پروسه ی صادرات و بسته بندی و… می شود.

این هم بخوانید: خرما زاهدی و تمام مشخصات آن

شهرستان های زیادی نیز که اکثرا در جنوب کشور واقع هستند به تولید خرما زاهدی می پردازند مانند: شهرستان های استان خوزستان و شهرستان های استان فارس جهرم، لار، بوشهر، قیروکارزین، فراشبند و… به همین خاطر کشور ایران در زمینه ی تولید و صادرات خرما به کشور های دیگر در زمره ی بهترین ها قرار دارد.

جهت مشاوره در امور خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:

  شرکت بازرگانی تحفه


   مشاور فروش: آقای حبشی

 موبایل: 6612-593-0912

    تلفن: 5770-3556-041

کانال تلگرام: بازار خرما ایران

  پشتیبانی تلگرام: admin

حتما ببینید

خرمای فشرده

قیمت خرید و فروش خرما فشرده

قیمت خرما فشرده چند است؟ آیا می دانید مرکز خرید و فروش خرمای فشرده درجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *